درباره علی ترابی

علی ترابی کیست؟

علی ترابی در چهارم فروردین ۱۳۶۹ در شهر تهران به دنیا آمد. علاقه ی زیاد او به پدرش باعث شد از سنین کودکی فعالیت های پدر را بیشتر زیر نظر بگیرد و همین امر او را علاقه مند به کارکردن کند.به همین دلیل در روزهای تعطیل که پدر به محل کارش سر می‌زد او را همراهی می کرد و بعد تر زمانی که به مدرسه رفت تابستان ها به عنوان شاگرد در محل کار او حاضر می‌شد. تعمیر اتومبیل های آمریکایی کنار پدرش آنقدر جذاب بود که گذر زمان را متوجه نمی شد. سال ها از پی هم می آمدند و می رفتند. همینطور که او قد می کشید و درک و فهم خود را در جامعه ای که در آن زندگی میکرد بالا می برد متوجه موضوع مهمی شد،اینکه چرا با وجود کار زیاد و سختی های موجود در آن زندگی آنها از رفاه و آسایش بالایی برخوردار نیست؟به همین جهت تصمیم گرفت قسمتی از تعمیرگاه را از پدرش اجاره کند و لوازم یدکی هایی که پر مصرف هستند را تهیه کند و به مشتری ها بفروشد. با موافقت پدر و با استفاده از پول هایی که به عنوان عیدی در آن سال جمع کرده بود به بازار تهران رفت و با تهیه اجناس و عرضه ی آنها اولین تجربه ی فروش را به دست آورد. از فروش لوازم ها در اولین تلاش خود سود خوبی به دست آورد و باعث شد این تجربه را چندین بار تکرار کند.

بعد از به پایان رساندن مقطع دبیرستان و به دلیل اختلاف نظرهایی که با پدر پیدا کرده بود با معرفی یکی از دوستانش در یک شرکت استخدام شد. فعالیت اصلی این شرکت واردات ساعت های لوکس از کشور سوییس بود و توانسته بود نمایندگی فروش بیش از ۱۰ برند سوییسی را داشته باشد. برند هایی همچون: ورساچه،ولنتینو،سالواتوره فراگامو،نیناریچی،کوئرووی سابرینوس و …
در ابتدا به عنوان دستیار فروش کار خود را شروع کرد سپس کارمند فروش شد،بعد از آن مدیر یکی از شعبات تهران و در نهایت در امور اعطای نمایندگی به سرمایه گذاران فعالیت کرد. او در این ۸ سال که با شرکت نگین آرمان تجارت فعالیت کرد تجربیات ارزنده ای در کنار اساتید این حوزه به دست آورد.
در این سالها به دلیل علاقه زیادی که به حوزه مارکتینگ داشت در کنار اشتغال، در رشته ی مارکتینگ مدرک کاردانی و سپس کارشناسی خود را دریافت کرد. علاقه ی سیری ناپذیر او به کسب و کار باعث شد در دوره ی MBA دانشگاه تهران تحصیل کند.
در ادامه با مجموعه ها و سازمان های مختلفی در زمینه فروش و تبلیغات همکاری کرد و در نهایت در سال ۱۳۹۸ به طور مشخص به مدت ۴ سال به مشاوره و منتورینگ صاحبان کسب و کار در صنعت زیبایی پرداخت.
فعالیت او در کنار یکی از بزرگترین و خوشنام ترین مشاوران کسب و کار زیبایی سرکار خانم فرشته الوندی باعث شد تا با همراهی ایشان تا به این لحظه به بیش از ۱۰۰۰ کارآفرین و مدیر در هنر و صنعت زیبایی، در زمینه ی راه اندازی کسب و کار و توسعه برند مشاوره دهد.

او در حال حاضر معتقد است برندسازی حلقه ی مفقوده ی کسب و کارها است و در تلاش است با اطلاع رسانی،آموزش و مشاوره به تلاشگران ایرانی کمک کند هر روز بهتر از دیروز خود باشند تا بتوانند در بازار پر التهاب این روزها نه تنها در معرض ورشکستی قرار نگیرند بلکه با درایت و عملکرد مثبت در مسیر پیشرفت قرار گیرند.
از این رو با ارائه مشاوره،برگزاری کارگاههای آموزشی و همینطور ساخت و تهیه ی پادکست برند اسکول سعی در تحقق این هدف مهم دارد.

دست آوردهای علی ترابی

نویسنده کتاب های "زیبایی،کسب و کار من است"

این مجموعه در 5 جلد برای آرایشگران نوشته شده

مشاوره به مدیران سالن های زیبایی کشور

در حوزه منابع انسانی،برندسازی و بازاریابی

12 سال سابقه فروش در

بازرگانی ورساچه،شرکت فارست،موسسه الوندی

زمانی برای رشد کسب و کار

مشاوره تخصصی با علی ترابی

علی ترابی از دید کارآفرینان

پدرام عسکری

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

میترا مجد

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

محمد خسروی

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.